Kurumsal > Tarihçe

Kuruluşu ve
Kısa Tarihçesi

Kuruluşu ve Kısa Tarihçesi

Tarihçe

22 Aralık 1990 Yılında Plastik Sektöründe faaliyet gösteren 115 sanayicinin bir araya gelerek oluşturduğu S.S.Plastik Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ile GEPOSB’un temelleri atılmıştır.

2001 yılında OSB olarak tescil olan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde/GEPOSB bugün itibariyle Türkiye’nin önde gelen 171 işletmesi üretim yapmaktadır.

Kredi kullanılmadan, tamamen yatırımcıların finansmanıyla gerçekleşen, Türkiye’de ilk kez ihtisasına yönelik sektörel eğitim kurumu oluşturan, bünyesinde yeni girişimcilerin desteklenmesine yönelik Küçük Sanayi Sitesi barındıran GEPOSB, çok sayıda ilk’i gerçekleştiren organize sanayi bölgesidir.

Yerli şirketlerin yanı sıra yabancı şirketlerin de yatırım odağındaki GEPOSB’ ta 2018 itibariyle, toplam 146 adet sanayi parseli, 35 adet Küçük sanayi dükkânı içerisinde toplam 171 adet firma üretim yaparken, 13 sanayi parseli inşaat aşamasındadır.

GEPOSB, 7/24 İtfaiye, Güvenlik ve Çevre Hizmetleri, IP Kamera ile OSB Kontrolü, Plaka Tanıma Sistemi, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TIR Parkı, Merkezi Arıtma Tesisi, Selçuklu Mimarisinin modern yorumuyla tasarlanmış 2.000 kişi kapasiteli Camisi, Spor kompleksinin yer aldığı mesire alanı, Küçük Sanayi Sitesi, Ticaret Alanları, OSOS Otomatik Sayaç Okuma Sistemi ile katılımcılarına geniş bir yelpazede kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Bu içeriği paylaşın