GEMAK Röportaj

15 Ağustos 2018
 • Şirketiniz kaç yılında kuruldu? Kaç ortaklı bir yapıya sahipsiniz?

  Şirketimizin onursal başkanı Muammer Kantarcı 1966 yılında  ısıtma – soğutma -  klima sektöründe faaliyet göstermek üzere iş hayatına  ilk adımını atmıştır. GEMAK  ise Muammer Kantarcı tarafından 1987 yılında aile şirketi olarak kurulmuştur. Hali hazırda 2.kuşak olan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koray Kantarcı tarafından yönetilmektedir.

 • Ana üretim konunuz hakkında bilgi verir misiniz?

  1966 yılında ısıtma-soğutma–klima sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan firmamız, çeşitli projelendirme taahhüt ve mümessillik işleri yaptıktan sonra; 1980 yılından itibaren faaliyetlerini kanatlı boru ısı eşanjörü üretimi konusunda sürdürmeye karar vermiştir. Firmamız zamanla kanatlı borulu ısı eşanjörlerinin üretimi konusunda uzmanlaşarak, birçok uygulamasını devreye sokmuştur. Halen hava soğutmalı kondenserler, soğuk oda evaporatörleri, kuru soğutucular, sulu ısıtma-soğutma bataryaları ile her türlü müşteri odaklı (OEM) DX-CW ve kondenser batarya üretimi yapmaktadır. Gebze Plastikçiler OSB’de son teknoloji makine ve ekipman yatırımı ile beraber, en yüksek kalitede üretim ve servis anlayışına sahip toplamda 30,000 m² kapalı alanda son teknoloji makine, ekipman ve kalifiye işgücü ile üretimimize devam etmekteyiz. İki üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • Firmanızda, mavi yaka ve beyaz yaka olmak üzere kaç kişi çalışmakta? Erkek ve kadın personel sayınız nedir?

  Firmamızda 208 erkek, 22 kadın olmak üzere toplam 245 kişilik ekip ile çalışmaktayız.

 • Yatırım miktarınız nedir?

  Şirketimiz son 2  yıl içinde öz kaynakları ile yeni bir fabrika binası tesis etmiş ve 2018 yılında faaliyete geçirmiştir.

 • Yurtdışı bağlantınız var mı?

  GEMAK üretiminin %50 ye yakınını başta orta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesine ihraç etmektedir. Hali hazırda 2 adet üretim tesisinde üretimimize devam etmekteyiz.

 • Hedefleriniz nelerdir?

  Şirketimiz 2023 yılı hedefleri arasında üretim kapasitesini 45.000 m2 kapalı alan seviyesine çıkarmayı hedeflemektedir. Avrupa’da da bilinir güvenilir bir üretici olarak anılmak ve Avrupa’nın en büyük ısı eşanjörü üreticilerinden biri olmak vardır.

 • Bu içeriği paylaşın