MÜSİAD, Gebze Plastikçiler OSB'de Buluştu...

19 Şubat 2018

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, MÜSİAD Gebze Eğitim Komisyonu kapsamında "Girişimcilik ve İnovasyon” konulu panelini Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirdi.

Programa konuşmacı olarak Gebze Ticaret odası başkanı Nail ÇİLER ve Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN katıldı. Protokolden birçok isimin iştirak ettiği panele konuk olarak Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Müsiad 4. Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan, MÜSAİD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gökhan Yetkin, GENÇSİAD Başkanı Lokman Kılıç, İşkur Gebze Şube Müdürü Ayhan Kutlu, GEPOSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkan, GEPOSB Bölge Müdürü Güher Türker, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Tübitak Ulusal Metroloji Enstitüsü Müdürü Mustafa Çetintaş, Gebze Müftüsü Orhan Örnek ve bir çok sivil toplum kuruluşları katılım sağladı.

MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Nihat YILDIRIM Endüstri 4.0 ve teknolojinin önemine değinerek "Özellikle son 50 yılda dünyadaki değişim, teknolojinin gelişimi küreselleşmenin etkisiyle, önceki yıllara göre çok hızlı bir şekilde gerçekleşmiştir. Endüstri 4.0 olarak isimlendirilen bir döneme girdik. Mekanik, elektrik, bilgisayar gücü derken teknolojinin liderlik ettiği akıllı makinelerin etkin olacağı döneme geldik. Değerli Ticaret Odası Başkanımızın dediği gibi  ”küçük balık, büyük balık, hızlı balık değil, akıllı balık döneminde olduğumuzu” belirtti.

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler yaptığı konuşmada, "Girişimcilik ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında itici güçtür. Bugün artık parası olanlar aklı arıyor. Gebze Ticaret Odası olarak diyoruz ki her şey hayal etmekle başlar. Ya üreterek var olacağız ya da tüketerek yok olacağız. Girişimcilik ruhu yenilikle başlar. Girişimcilere her zaman odamızın kapısı açıktır” ifadesini kullandı.

Nail Çiler’den sonra Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün de bir sunum yaparak, "Öğrencilerimiz eğitimlerine devam ederken dahi iş bulabiliyor.” dedi. Konuşmasında üniversitenin tanıtımına, son dönemde yaşadığı değişim ve gelişimine de değinen Görgün "GTÜ’nün sadece ülke düzeyinde değil dünya üniversiteleri arasında bulunduğunu” belirtti.

Programın sonunda katılımcılara ve sponsorlara MÜSİAD Gebze Şube Başkanı tarafından plaket taktim edildi.

 

Bu içeriği paylaşın