Hidropar Röportaj

21 Haziran 2018
Atıf Tunç ATIL
Yönetim Kurulu Başkanı
HİDROPAR HKTM San. ve Tic. A.Ş.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Tunç ATIL ile elektromekanik ve robotik sektöründe, sektör çeşitlendirme, maliyet kontrol, ihraç pazarlarındaki yaklaşımına ilişkin konuları konuştuk.

 
  • Şirketiniz kaç yılında kuruldu, kaç ortaklı bir yapıya sahipsiniz? Biraz bilgi verir misiniz?
  • Şirketimizi 3 kişilik ekip ile 1998’de kurduk. Erdemir gibi sektöründe lider olan demir çelik firmalarının yatırımlarında etkin rol aldık. 2007 yılında hidrolik sistemlerini kendi bünyemizde imal etmeye başladık. 2011 yılında ilk şubemizi Adapazarı’nda açtık ve Tübitak desteği ile Delta Robot projesini hayat geçirdik.

     
  • Ana üretim konunuz hakkında bilgi verir misiniz?
  • Sorunuzu hizmet verdiğimiz sektörleri fabrika otomasyonu ve ağır sanayi olarak ikiye ayırarak cevaplamak doğru olacaktır. Fabrika otomasyonu olarak; Elektromekanik ve robotik alanında, fabrikalardaki tekrarlanan işlerde insanın yerini alan yüksek verimli, hızlı ve hassas çözümler için gıda, beyaz eşya, cam, dövme ve otomotiv sektörlerinde paketleme ve kutulama, paletleme, taşıma, besleme ve boşaltma, parça işleme ve kesme konularında anahtar teslim komple hatlar ve makineler yapıyoruz. Bunun yanında, sektöre çok geniş bir yelpazede mekanik ve otomasyon ürün ve sistemlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Ağır sanayide ise demir- çelik, presler, baraj kapakları başta olmak üzere tüm sektörlere hizmet veriyor, hidrolik silindir imalatının yanında yılda 200’ü aşkın hidrolik güç ünitesi ve sistemi sanayiye kazandırıyoruz. İkinci firmamız HKSM "Hareket Kontrol Servis Merkezi” ile yerinde mühendislik çözümleri, 7/24 servis, bakım ve montaj, fabrika söküm ve taşıma hizmetleriyle birlikte, yeni "Sistematik Bakım” konseptini hayata geçiriyoruz. Mühendislik ve anahtar teslim gibi birbirini tamamlayan projelerde, müşterilerimizin hareket ve kontrol alanındaki tüm beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz.
    Bu içeriği paylaşın